Haber

Dünya Üniversite Oyunları’na katılan Türk sporcular deneyimlerini paylaştı

HABER: Dünya Üniversite Oyunları’na katılan Türk sporcular deneyimlerini paylaşıyor

ÇEKİM LİSTESİ:

HABERİN İÇERİĞİ:

Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaletinin Chengdu kentinde düzenlenen ve dün akşam sona eren Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’na katılan Türk sporcular, “Bizim için güzel bir deneyim oldu” diyerek organizasyon boyunca unutulmaz anlar yaşadıklarını belirtti.

SES 1 (Türkçe): ÖZGE YILMAZ, Milli masa tenisçisi:

“Çin’e geldiğimizde çok güzel bir şekilde karşılandık, herkes çok samimi ve içtendi. Açıkçası bu kadarını beklemiyordum.

Her ülkenin küçük iğneleri vardır. Değiştirmek istiyorlar, orada daha çok sohbet ediyoruz. Bazen tişört değiştiririz. Biz onlara Türkiye’nin tişörtlerini veriyoruz, onlar da farklı ülkelerin tişörtlerini veriyorlar. Orada bir bağ var.

Daha önce hiç bu kadar seyirci önünde böyle bir oyun oynamamıştım. Dışarı çıktığımızda herkes bize yardım etmeye çalıştı.”

SES 2 (Türkçe): MUHAMMED MUSTAFA KOÇ, Milli judocu:

“Farklı insanlarla tanışma ve bağ kurma fırsatım oldu. Bu sayede sadece kendi branşınızda değil, farklı sporlardan da arkadaşlarınız oluyor.

Sosyal ağlarınız gelişiyor, insanlara bakış açınız değişiyor. Bariz bir rahatlık alanından daha fazlası, farklı görüşleri ve insanların hayata nasıl baktığını görebilirsiniz.”

SES 3 (Türkçe): NAZMI SARITAŞ, Milli judo takımı antrenörü:

“Güzel duygularla ayrıldım. İnsanlar güler yüzlüydü, bizimle ilgilenen çok yardımsever kişilerdi. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bizim için uygun bir deneyim olduğunu söyleyebilirim.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri İstanbul’dan bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu