Yaşam

Beylikdüzü’nde 23 Nisan Kutlamaları Başladı

Beylikdüzü Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlediği etkinlikler, 23 Nisan Gezici Çocuk Kumpanyası ile başladı. 15-16-18 ve 19 Nisan tarihlerinde farklı lokasyonlarda yer alacak olan Traveling Company, gösterilerden atölyelere kadar çeşitli etkinliklerde çocukları bir araya getirecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hem Beylikdüzü’nde hem de Hatay İskenderun’da belediyenin kurduğu çadır kentte gerçekleşecek programlarda çocuklar bayram sevincini doyasıya yaşayacak.

Dünya çocuklarına armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Beylikdüzü’nde başladı. Beylikdüzü Belediyesi’nin çocuklara özel hazırladığı program kapsamında 23 Nisan Gezici Çocuk Şirketi çocuklar için yola çıktı. 15-16-18 ve 19 Nisan tarihlerinde ilçenin belirlenen park ve sokaklarında yer alacak mobil şirketi ile çocuklar; Bando, yaylı kukla, sihir, pandomim gibi gösterilerin yanı sıra masal atölyesi, spor oyunları ve drama atölyelerinde eğlencenin tadına varacaklar.

Deprem bölgesindeki çocuklar unutulmadı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hem Beylikdüzü’nde hem de belediyenin Hatay İskenderun’da kurduğu çadır kentte etkinlikler yapılacak. Yetenekli öğrenciler sahne performanslarını Hayat Vadisi 6 Mayıs Bizde Gençlik Sahnesi’nde sergileyecek. İskenderun çadırkentinde bando gösterisi, sanat atölyeleri, çeşitli oyunlar ve gösterilerle çocuklar unutulmaz bir tatil yaşayacak. Tüm çocukların bayramını kutlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Çocuklar her zaman önceliğimiz oldu. Onlara Beylikdüzü’nde daha iyi bir yaşam sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl 23 Nisan’da hem ilçemizde hem de afet bölgesinde çocuklarımızın yüzünü biraz olsun gülümsetecek etkinlikler düzenleyeceğiz. Tüm çocuklarımızı etkinliklerimize bekliyoruz.” Vatandaşlar, 23 Nisan Gezici Çocuk Şirketi’nin güzergâhlarına belediyenin www.beylikduzu.istanbul adresi üzerinden ulaşabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersogut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu